День завжди особливо урочистий і хвилюючий, адже саме з нього починається незвіданий, цікавий і водночас нелегкий шлях до пізнання, до нових звершень, до самостійного життя. Бажаємо усім вам на цьому шляху підкорити нові вершини знань, зустріти добрих і надійних друзів та досягти омріяної мети. Нехай ваші здібності, наполегливість стануть запорукою визначних успіхів у дорослому житті.
Нехай попереду чекає багато цікавого, кожен урок дарує відкриття, навчальний рік буде успішним, а педагоги допомагають осягати секрети наук. Бажаю, щоб один з найголовніших днів у вересні запам'ятався трепетним хвилюванням, усмішками та радістю.
Старання, терпіння, удачі!
воскресенье, 30 августа 2020 г.
Корисний матеріал до підготовки Першого уроку і години класного керівника.
Сьогодні всі ці правила можуть взагалі докорінно змінитися, адже ми не знаємо, скільки триватиме ізоляція та які правила поведінки запанують після повернення до соціуму. Можливо, так близько контактувати, як раніше, ми не зможемо впродовж тривалого часу.
Але для більшости ритуалів цілком реально знайти цікаві та зручні альтернативи. Люди з різних країн почали ділитися власними звичками (у багатьох культурах вони менш тактильні), вигадувати кумедні способи привітатися чи заглиблюватися в історію. Ми зібрали найцікавіші варіанти, які можна впровадити як нову традицію в будь-яку робочу або дружню компанію.
Намасте
Східні культури зараз справедливо вважають свої привітання досконалими: через них складно передати інфекцію. Намасте використовують переважно в Індії та Непалі, а образ цього жесту вам точно відомий. Людина прикладає долоні одна до одної на рівні серця та трохи схиляється перед собою. Можна робити це мовчки, а також використовувати для прощань.
Кивок вгору
Виявляється, минулого року в мережі почалися дискусії, як правильно вітатися за допомогою кивання головою. Так, ми теж думали, що тут не так багато варіантів, але…
У Новій Зеландії існує два типи кивання: вгору та вниз. Кивати головою вниз слід у більш формальних ситуаціях: з малознайомими людьми, на роботі, в натовпі. Натомість вгору голову піднімають на знак привітання друзів і близьких людей. Цьому навіть знайшли символічну аргументацію: киваючи вгору, ми оголюємо шию – вразливу частину нашого тіла – і так показуємо довіру. Хоча для багатьох це виявилося несподіванкою: зазвичай люди кивали автоматично та не навантажували це особливими сенсами.
Віртуальні «дай п’ять»
Так, саме ті, які давали одне одному Джим і Пем у серіалі «Офіс». Тут важливо виробити синхронність із другом або подругою, щоб ваш варіант ні в чому не програвав кіношній версії. Схоже навіть на тімбілдінг, чи не так?
Повітряні поцілунки
Але тільки з дистанцією в півтора метри. І краще не притискати долоню до губ при цьому: пам’ятайте про чистоту рук і обличчя.
До речі, в європейській культурі повітряні поцілунки поширилися саме після епідемій чуми та віспи. Так само ці хвороби популяризували інші жести: торкання рукою свого капелюха та поцілунок жіночої руки в рукавичці (а не оголеної).
Жест Шака
Цей гавайський жест став популярним серед серферів. Для нього вам потрібно розставити лише великий палець і мізинець, а інші стиснути в кулак. Хоча мусимо попередити: якщо ви не спілкуєтесь із серферами, інтерпретувати Шаку можна по-різному. Таким самим жестом часто показують розмову по телефону або куріння трави. Тож готуйтеся до додаткових пояснень у разі чого.
Притиснути руку до серця
Це просто гарно та символічно. Почуватиметеся героєм/-нею романтичного фільму, у якого кожен день наповнений драмою та надто сильними почуттями. До того ж тепер вас ніхто не забуде.
Вулканський салют
Якщо ви дивилися «Зоряний шлях» або хоча б «Теорію великого вибуху», то точно знаєте, як вітався культовий персонаж Спок. Тепер цей жест надзвичайно популярний у масовій культурі: алюзії на нього можна побачити в «Докторі Хто», «Сімпсонах» та «Історії іграшок».
Хоча відтворити його з першого разу може не кожен. Потрібно утворити просвіт між середнім та підмізинним пальцями, при цьому відставити великий, і все це з піднятою вгору рукою. Можливо, доведеться трохи попрактикуватися, але це буде справжнє вміння на все життя.
Вітання ногами
Привітання за допомогою ліктів, яке з початку карантину набрало обертів, зараз нещадно критикують. І цілком логічно: ніхто не зможе дотримуватися дистанції, штурхаючи ліктями свого знайомого. Інша справа – обережне постукування взуттям між собою. Коли є фантазія і друг, якому також немає чим зайнятися, можна прокачати це привітання до повноцінного танцю.
Реверанс
Згинаєте ніжки, розводите коліна в різні боки, при цьому відсовуєте одну ногу трохи назад і схиляєте голову, а руками елегантно підтримуєте спідницю/штани/домашній халат. Здається, що просто? Але головне – проробити це все синхронно та максимально граційно.
Пшикання санітайзером на руку іншого
Це справді має стати символічним привітанням 2020 року. Адже так ви не тільки висловите свою радість від зустрічі, а ще й зробите щось корисне. І точно не забудете обробити руки антисептичним засобом зі вмістом спирту не менше 60%.
Місяць серпень впевнено крокує нашим краєм і готовий сповістити, що незабаром ПЕРШЕ ВЕРЕСНЯ, Що зовсім скоро вона приведе до школи наших маленьких школярів, за якими ми всі дуже скучили. А зараз підготовка до зустрічі з моїми любими другокласниками.
Нещодавно вийшли нормативні документи, які необхідні нам, вчителям, для якісної роботи в умовах карантину.
Нижче пропоную колегам документи в електронному вигляд і:
Всім вам, шановні колеги, зичу доброго здоров’я та легкого навчального року!
понедельник, 24 августа 2020 г.
Доброго дня! З Днем незлежності, рідна УКРАЇНО!Нехай не вичерпується джерело нашої віри, надії та любові до рідної землі, енергії й впевненості у власних силах. Зичу вам міцного здоров'я, успішної реалізації далекосяжних планів, добробуту, миру та добра в кожній оселі.
Доброго дня, мої любі діти , шановні батьки! Позаду нелегке дистанційне навчання, триває найкраща пора в житті кожного учня - літні канікули. Впевнена, що літній відпочинок у вас радісний, безтурботний, цікавий, сповнений яскравих вражень. Думаю, що всі ви дотримуєтесь правил безпеки під час відпочинку. Бережіть себе! Пам'ятайте, що береженого й Бог береже ! Перегляньте мультфільми про безпечні канікули і корисний відпочинок.
Для батьків корисна інформація. Онлайн уроки (в т.ч. математика) для всіх класів з різних джерел. Зручно користуватися пошуком по темах
останнього дзвоника. Це завершення навчального року
знаменується не тільки гарними результатами, а й
початком улюблених канікул. Прийшла пора дітям,
батькам, вчителям, добре відпочити, набратися
духовних і фізичних сил після наполегливої спільної праці
на нелегкому шляху в Країні Знань.
Успіх дитини – це, безумовно, заслуга її
найближчих людей, які у цей нелегкий для усіх нас час,
доклали багато зусиль, праці, терпіння, відповідальності,
щоб дитина навчалася дистанційно, щоб не
відстала в навчанні, щоб були виконані завдання.
Шановні дорослі! Дякую вам за співпрацю!
понедельник, 25 мая 2020 г.
Наближаються найулюбленіша пора всіх дітей - літні канікули! Нехай для всіх вас літній відпочинок буде радісним, безтурботним та цікавим, сповненим яскравих вражень. Я б хотіла, щоб під час відпочинку ви пам'ятали про правила безпечної поведінки під час літніх канікул.
Корисні підказки. Канікули
Корисні підказки. На слабо
Корисні підказки. Безпечний двір
пятница, 22 мая 2020 г.
Травневий день приніс нам ще одне чудове свято - День Святого Миколая!.Вітаю всіх з цим прекрасним днем !
четверг, 21 мая 2020 г.
Доброго ранку, дорогі діти!
Доброго ранку, шановні дорослі!
Прийшов четвер, сповістивши нам, що сьогодні свято –
День вишиванки.
Вишиванка: код життя. Історія. Традиції. Україна. Перший Національний. Діти для дітей.
Я ж розміщую кілька фотографій-спогадів про наші шкільні будні. Які ж ви гарні тут у наших українських вишиванках!
вторник, 19 мая 2020 г.
Доброго ранку, дорогі діти!
Доброго ранку, шановні дорослі !
Прийшов на землю новий день. Нехай він буде для вас
легким та вдалим!
Сьогодні ми пишемо підсумкову роботу з УКРАЇНСЬКОЇ
МОВИ (Навчання грамоти ) . Всю необхідну
інформацію ви знайдете на сторінці УКРАЇНСЬКА
МОВА.
Бажаю вам успіхів!
воскресенье, 17 мая 2020 г.
Доброго ранку, мої розумники і розумниці!
Доброго ранку, шановні дорослі!
Вітаю вас з початком нового робочого тижня! Бажаю
бути
здоровими та з легкістю виконати всі справи, які на вас
чекають!
З радістю констатую той факт, що в нашій навчальній
роботі нині задіяний весь клас. Дякую вам, дорогі діти та
шановні дорослі! У нас залишилося 10 робочих днів. Я
розумію, що ви всі вже втомилися від цього
дистанційного навчання, тому намагатимуся завдання
давати комплексно, щоб витрачати на них менше часу.
Деякі завдання будуть тільки для тих, хто сам захоче їх
виконати.
На цьому тижні на нас чекають підсумкові перевірні
роботи , де ви з легкістю покажете, що ви всі дуже
розумні дітки.
Бажаю успіхів! Будьте здорові!
З Міжнародним днем сім’ї
Міжнародний день сім’ї встановлений Генеральною Асамблеєю ООН у 1993 році і відзначається щорічно 15 травня
З сім’ї починається життя людини, тут відбувається формування її як громадянина. Вона – джерело любові, поваги, солідарності та прихильності, те, на чому будується будь-яке цивілізоване суспільство, без чого не може існувати людина. Благополуччя родини – ось мірило розвитку і прогресу країни.
У світі багато чудес і дивовижних місць, але як би не було цікаво за сімома морями, людина завжди буде прагнути повернутися до свого домашнього вогнища, до своєї сім’ї. Всі скарби світу нізащо не зрівняти з ласкавими маминими обіймами, ніжним цілунком дружини і щасливою дитячою усмішкою.
Сім’я – це щастя, любов і удача, Сім’я – це влітку поїздки на дачу. Сім’я – це свято, сімейні дати, Подарунки, покупки, приємні витрати. Народження діток, перший крок, перший лепет, Віра в найкраще, хвилювання і трепет. Сім’я – дружна праця і вічні турботи, Сім’я – це багато вдома роботи. Сім’я – це складно. Сім’я – це важливо. Сім’я – це коли Все на світі можливо.
Є гарне прислів’я про те, що одну гілочку переламати легко, а ось коли вони зібрані в пучок – навряд чи. Ось так і з сім’єю. Разом куди легше протистояти життєвим негараздам, знаходити виходи, боротися… А як солодко ділити перемоги з рідними людьми! Сьогодні, в День сім’ї, прийміть найщиріші побажання миру та злагоди. Нехай у вашій родині завжди панують любов, взаємодопомога і взаєморозуміння, будьте завжди здорові й щасливі, любіть і підтримуйте одне одного – цим ви обов’язково зробите світ трішечки кращим!
Українці завжди шанували сім’ю. Найбільш цінними є родинні зв’язки. Від батька до сина, від бабусі до внучки передаються духовні цінності досі. Саме сім’я є найбільшим багатством, тією основою, платформою, на якій будується все. Тож зичу вам любити і цінувати своїх батьків, прабатьків, дітей та внуків, сестер та братів. Бажаю вам відчувати любов і шану до кожного брата-українця, знати і вірити у те, що у вас є завжди родинна підтримка, що українці – одна велика сім’я!!!