Математика



МАТЕМАТИКА





Вітаю вас, дорогі мої діти, шановні батьки і гості цієї сторінки мого блогу!  

Навіщо потрібна математика? 

1. Математика розвиває мислення
2. Заняття математикою тренують пам'ять
3. Математика загартовує характер
4. Музика для математики, математика — для музики
5. Математика допомагає досягати успіху в гуманітарних науках
6. Розвиває навички вирішення побутових завдань
7. Математика — основа успішної кар'єри
8. Розв'язання завдань виробляє психологічну стійкість

Я  переконана, що дітям, особливо у віці 6-10 років, не обов'язково розповідати, як важливо вивчати математику. Набагато важливіше дати можливість дитині зануритися в світ цікавої інтерактивної математики.





Дистанційне навчання

20 травня

Підсумкова робота з математики


Тема: Контрольна робота

Мета: перевірити рівень засвоєння учнями навчального матеріалу.  Вдосконалювати обчислювальні навички; розвивати вміння працювати самостійно; виховувати культуру оформлення письмових робіт.

Хід уроку
I. Організаційний момент
II. Повідомлення теми уроку. Мотивація навчальної діяльності

 Сьогодні 20 травня, середа.
Доброго ранку !
Сьогодні ще один незвичний день - 
ми пишемо підсумкову роботу з математики.
Не хвилюйтеся . Будьте уважні .
Читайте текст завдань до кінця .
Перевіряйте написане.
Бажаю успіхів!
І на нас чекає перевірна робота з математики . Не хвилюйтеся. Будьте уважні і перевіріяте написане.
В роботі міститься П'ЯТЬ завдань.

1. Обчислити вирази.

2. Знайти невідомий доданок.

3. Нерівність.( < ,>, =)

4. Геометричний матеріал.

Накреслити відрізок.

5. Розв'язати задачу.

Робота складена відповідно наказу МОН УКРАЇНИ.

Завдання викладу в групу  і  у блозі  о 09:00 ранку.

Роботи  надсилати до 22:00.

У разі неможливості виконання роботи - телефонуйте вчителю. Або повідомте про це іншим 

доступним для вас  способом.

Робота діти пишуть один раз, без переписувань. Можна користуватися чернеткою.

Дітям пояснити як виконувати завдання, але з ними  чи за них не обчислювати.


Зразок оформлення роботи зматематики :


 Текст роботи з математики:

IІІ. Перевірка умінь і навичок
1. Проведення інструктажу щодо оформлення роботи
2. Виконання учнями контрольної роботи
Підведення підсумку уроку
— Хто вважає, що з роботою впорався успішно?

— Які труднощі виникли під час виконання роботи?










Дистанційне навчання

12 травня,13 травня, 14 травня 15 травня

12 травня, вівторок.


МАТЕМАТИКА
Підручник, с.124-125
Зошит, с.56
1. Скільки десятків і одиниць у числі 63?
МІРКУЄМО ТАК:
63 - ЦЕ 60+3  або 6 дес. + 3 од. - це розрядні доданки.
2. Для цього завдання завести зошит або , якщо є ,чернетка в клітинку.
Задачу слід розв'язати письмово.
Нижче я покажу зразок запису задачі.
3.Віднови записи про кількість туристів.
ДОВІДКА.
Щоб знайти невідомий доданок,
Треба від суми відняти відомий доданок.
5.Розкласти на розрядні доданки
числа.СКОРИСТАЙСЯ ПІДКАЗКОЇ НА ПОЛЯХ І МОЄЮ ДОВІДКОЮ.
ДОВІДКА:
85=80+5
36=30+6
70=70+0
92=90+2
18=10+8
6. Виконай дії з іменованими числами.Обери один з трьох стовпчиків і виконай обчислення.
КОРИСНА ПІЛКАЗКА
1м = 10 дм
1дм=10см
1грн = 100к.
1год=60хв

ЗОШИТ, с.56
1. Склади і обчисли вирази за зразком.
ПІДКАЗКА
■16-6=10
16-10=6
10+6=16
■ 17-1=16
17-16=1
16+1=17
2. Розкласти на розрядні доданки числа.
КОРИСНА ПІДКАЗКА.
47=40+7
36=30+6
66=60+6
87=80+7
3. Задача на знаходження ТРЕТЬОГО доданка.
УВАГА!
Щоб знайти третий доданок, потрібно спочатку знайти СУМУ відомих доданків. А потім від суми ВСІХ  доданків відняти суму відомих доданків.
1крок- знайти суму відомих доданків (6+4 = 10) ;
2 крок -сума всіх доданків 30;
3 крок - від суми 30 відняти суму відомих доданків 10.
Таких задач ми будемо розв'язувати в поч. школі багато.
Тому приділіть таким задачам увагу.
4. Підготовка до розв'язування задач на дві дії.
5* Розфарбуй парасольку.
Уважно прочитай завдання, щоб виконати його без помилок.


13 травня, середа
МАТЕМАТИКА.
Підручник, с. 125-126
Зошит с.57

Робота за підручником.
1* Розшифруй записи.
КОРИСНІ ПІДКАЗКИ:
● - це число 5
Трикутник - число 2
Квадрат - число 4
Синій прямокутник - 6
Фіолет. Прямокутеик - 1
2. Розглянь записи:
Ми недарма на попередньому  занятті розкладали на РОЗРЯДНІ ДОДАНКИ, на десятки і одиниці.
А тепер ці знання застосовуваємо при обчисленні виразів типу
34+52=86
1 крок. Числа 34 і 52 розкладаємо на РОЗРЯДНІ ДОДАНКИ
34 - це 30+4
52- це 50+2
2 крок. Десятки додаем до десятків:
30+50=80
3 крок. Одиниці додаємо до одиниць.
4+2=6
4 крок. Додаємо десятки та одиниці.
80+6=86
УВАЖНО розгляньте записи пояснення в ПІДРУЧНИКУ.
В підручнику дуже вдале пояснення.
ВИВЧИТИ НАПАМ'ЯТЬ ДІТЯМ

ПРИ ДОДАВАННІ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ ДЕСЯТКИ ДОДАЮТЬ ДО ДЕСЯТКІВ, А ОДИНИЦІ - ДО ОДИНИЦЬ.

3. Скласти задачі за коротким записом.
4. Перетворення іменованих чисел.Усно.
Повторити:
1м-100см
1дм-10см
1м-10дм
5.Порівняти іменовані числа.
6. Порівняти відрізки.
7.Знайти відмінності. Виконуємо за бажанням.
ВКАЗІВКА:
Всі предмети, які зображені на малюнках  - це об'єкти.

РОБОТА В ЗОШИТІ, с.57.
1. Розкласти числа на РОЗРЯДНІ ДОДАНКИ.
ЗРАЗОК:
56=50+6
34=30+4
ВИКОНАТИ ДВА СТОВПЧИКИ.
2. Наш новий матеріал закріплюємо, виконуючи обчислення.
* спочатку розкладаємо на розрядні доданки ЗА ЗРАЗКОМ;
* Далі використовуваємо ПРАВИЛО, яке діти повинні вивчити НАПАМ'ЯТЬ:
При додаванні двоцифрових чисел ДЕСЯТКИ ДОДАЄМО ДО ДЕСЯТКІВ, А ОДИНИЦІ - ДО ОДИНИЦЬ.
3. Розв'язати задачу про ромашки за коротким записом.
НЕ ЗАБУДЬ намалювати букет з РОМАШОК.
4. Склади і розв'яжи задачі про волошки і маки.
Повтори правило.Як потрібно додавати двоцифрові числа?

14 травня, четвер
МАТЕМАТИКА
Підручник, с .126-127
Зошит, с.58

Сьогодні ми повинні навчитися віднімати  двоцифрові числа.
Це дуже просто , якщо слідувати правилам.
1. Працюємо за підручником.
Розглянь таблицю. Спробуй пояснити обчислення.
Вивчи правило НАПАМ'ЯТЬ:
ПРИ ВІДНІМАННІ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ ДЕСЯТКИ ВІДНІМАЮТЬ ВІД ДЕСЯТКІВ, ОДИНИЦІ - ВІД ОДИНИЦЬ
Над рештою завдань ми попрацюємо на нашому занятті.
Робота в зошиті, с.58
1. Обчисли вирази.
Пригадай правило.( Підручник, с.125)
2. Запиши числа більші за 47 і менші від 53.
3. Розв'яжи задачу про вишиванки.
ДОВІДКА.
Кожного року в нашій країні відзначають ДЕНЬ ВИШИВАНКИ.
В році цьому 21 ТРАВНЯ ми будемо відзначати цей день.
4. Задача про українські костюми на знаходження невідомого доданка.
5. І знову завдання на визначення часу за годинником.
6.* Продовж візерунок.
Порада.
Починай знизу спочатку 1-й ряд знизу, потім 2-й ряд знизу і ,нарешті, 3-й ряд. Все виконуй по клітинках.А клітинки слід рахувати.


Дистанційне навчання 


05 травня, 06 травня, 07 травня, 08 травня

5 травня, вівторок

МАТЕМАТИКА

Підручник,с.119-120
Зошит, с.52 - 53

1. Вправи на нумерацію
Відкривайте форзац підручника.
Знаходьте таблицю першої сотні.

Дитина називає числа, користуючись таблицею.
У багатьох дітей уява не настільки розвинута, щоб зробити це  " в умі".
2. Новий матеріал.
https://naurok.com.ua/prezentaciya-na-temu-doba-matematika-1-klas-171053.html




Доба - це проміжок часу, протягом якого планета Земля здійснює 1 оберт навколо своєї осі.
Доба поділяється на
НІЧ  РАНОК  ДЕНЬ  ВЕЧІР
3. Повторити дні тижня.
ДОВІДКА:
- ДНІВ У ТИЖНІ 7
- ДІБ -7
- Ночей теж 7
3. Дощ ішов 2 доби
4.Задача.
Тиждень-7 діб та ще 3 доби, то разом буде 10 діб.
5. Задача.
Через дві доби буде середа
6. Завдання виконується за календарем.
7.Кругові вирази за бажанням.
8.*Можна відняти 5 разів від числа 10 по 2.

6 травня, середа

МАТЕМАТИКА

Підручник,с.121
Зошит,с.53

1. Назви пропущені числа.
2. Виконай обчислення.
3. НОВИЙ МАТЕРІАЛ.
Назви числа на годиннику.
Годинник прилад для виміру часу.
Час вимірюють у годинах та хвилинах.

ЗАПАМ'ЯТАЙ!

У ДОБІ - 24 ГОДИНИ
1ГОДИНА - 60 ХВИЛИН.

ВКАЗІВКА.
Якщо дитина не може зрозуміти як визначати час за годинником, то не примушуйте її. Це не всім діткам вдається.
До цього навчального матеріалу треба повертатися декілька разів.
Не наполягайте на те, щоб дитина з першого разу все зрозуміла.
6-7 завдання за бажанням дитини.
8. Порівняти.

Зошит, с.53.

1. Заміни кожне число сумою розрядних доданків.
ЗРАЗОК:
35 = 30+5
41=40+1
16=10+6
86=80+6
63=60+3
58=50+8
2. Котру годину показує кожний годинник:
7 год-19год
2год-14год
4 год-16 год
3. Це завдання виконуєте на свій розсуд.Чи готова дитина опрацювати це завдання.
4.Задача на час.
6+3=9( год)
Марічка прокинулась о 9 год.
8* За бажанням дитини.
ДОВІДКА:
Закреслити треба числа 4 і 6
4+6=10
Сума чисел,що залишилися 1+3+5= 9, це на 1 менше від суми закреслених.

7 травня, четвер

МАТЕМАТИКА
Підручник
С.121-122

1. Потренуйся .Запиши числа :
30, 40, 20, 80, 90.
2.
Прочитайте числа від найбільшого до найменшого.
ДОВІДКА:
77  72  70  27  22  20.
3. Продовжуємо вивчати тему ДОБА. ВИЗНАЧЕННЯ ЧАСУ ЗА ГОДИННИКОМ.

Скористуйся своїм будильником КОШЕНЯТКО, який ви робили власними руками.
( альбом МАЛЕНЬКИЙ ТРУДІВНИЧОК, С.70-71)
ЗАПАМ'ЯТАЙ!
Проміжок часу від 12 год ночі до 12 год дня це -ПОЛОВИНА ДОБИ.
Покажи на своєму годиннику
7 год ранку
4 год ранку.
ЗАПАМ'ЯТАЙ!
Із 12 год дня починаєтьсядруга половина доби, і час визначають так:
1 год дня - 13год
10 год вечора - 22 год
Визначи час за годинником.
4. Задача на визначення часу.
17 - 16 = 1 ( год )
Відповідь: діти активно відпочивали 1 год.
5. Задача на визначення часу.
17-15=2( год )
Відповідь : заняття тривали  2 год.
6. Порівняти на...
Щоб знайти НА СКІЛЬКИ..
треба від більшого числа,  відняти менше.
7. Усно обчисли вирази.
8. Доповни умову задачі.

Зошит, с.54.

1.  Уважно роздивись хід міркування:
40+20=60
МІРКУЄМО ТАК:
40 - це 4 дес., 20 - це 2 дес.
Отже: 4дес. + 2 дес.= 6 дес. Або 60
2. Щоб виконати це завдання, слід пригадати: щоб знайти невідомий доданок, треба від суми відняти другий доданок.
50 +*=58
Міркуємо так:
Сума 58 - відомий доданок 50
58 -50=2. Отже , щоб рівності були правильні треба в порожньому квадраті написати число 2.
3 - 4 . Задача на час.
5. Обчисли зручним способом.
30+6+20=5
Зручно:
30+20+6=56
Зверніть увагу на вираз
60 +32=92
Міркуємо так:
60+30+2=92
6. Накресли відрізок.
1дм 3см - 1см = 13 см - 1см =12 см
Накресли відрізок , довжина якого 12см.


Дистанційне навчання


28 квітня, 29 квітня, 30 квітня



28 квітня, вівторок

Тема. Істинні та хибні висловлювання. Розв'язування текстових задач. Перевірка правилності обчислення виразів.

Підручник, с.115-117, завдання 1-9 ( усно )

Зошит, с.49

1.Прочитай числа:

- Скільки всього цифр використали для їх запису? ( 17 )

- Скільки різних цифр? ( 8. Цифри 9 1 4 0 8 9 3 2 )

2.Нумерація чисел.

Сьогодні ми вперше будемо розв'язувати задачі на ДВІ ДІЇ.


ЗАПАМ'ЯТАЙ !

Задачі на одну дію називаються прості задачі.

Задачі на дві і більше дій називаються складені задачі.





Подивись відео.Воно тобі допоможе краще зрозуміти як розв'язувати складені задачі.

3.* Задача складена. Розв'язання

Корткий запис

Заплатили - 30 грн
Упаковка - ?,на 1 грн дешевша за книгу
Вартість - ?

Задача на 2 дії.

1) 30-1=29 ( грн )
2) 30 + 29= 59 (грн)
Відповідь: вартість книги з упаковкою59 грн.

4. Пригадаємо:

Визначити, яке висловлювання істинне, а яке хибне.
Знайди 4 - те завдання. Уважно роздивись малюнки.





5. Подивись мультфільм. Ти дізнаєшся як Сонечко і Равлик розв'язують  задачі на дві дії. 







 Уважно прочитай задачу  в підручнику. Ця задача  теж на дві дії. Це складена задача.

6. Спробуй знайти помилку.Яна і Тимко зробили помилки в обчисленнях .Спробуй знайти помилки.
7.Усно обчисли вирази.
8-9 завдання за бажанням.


Фізкультхвилинка




Робота в зошиті, с.49.

1.



Перед тобою таблиця першої сотні. Знайди останній стовпчик.Це всі двоцифрові числа, у яких кількість одиниць нуль.( 10 20 30 40 50 60 70 80 90 )
2. Склади і розв'яжи задачі.
3.Задача.скористайся малюнком.
4* Скільки метрів від будинку до магазину.

Сьогодні ви дізналися:
* про прості і складені задачі;
*визначали істинні і хибні висловлювання;
*вчилися знаходити помилки;
*повторили дні тижня.

Дякую за гарну роботу!
29 КВІТНЯ, СЕРЕДА

Тема:


Дистанційне навчання

21 квітня ,22 квітня, 23 квітня, 24 квітня.
21 квітня

Тема: Метр.  Складання задач  за малюнком і виразами.Обчислення виразів на основі нумерції.

Підручник с.112-113, 1-8 завдання.
Зошит с.45

1. Полічи двійками від 16 до 26
Скористуйся талицею.




За таблицею дуже легко знайти числа 4 - го десятка.
Таблиця тобі допоможе знайти числа 72 до 85.


2 . Перед виконанням завдання  уважно подивись мультфільм про Равлика і Сонечко.

Метр. Дециметр




Вказівка.    Міркуємо так. 1 дм = 10 см , а 10 см + 6 см = 16 см 
Так само віконай наступні перетворення.

3.ЗАПАМ'ЯТАЙ!


Зверни увагу! Після скорочень крапка не ставиться!



4. Попрацюй за підручником!



-Знайди завдання 4.

Прочитай уважно. Дай відповідь на питання : ХТО ЯКЕ МІСЦЕ ПОСІВ ОКРЕМО  СЕРЕД ХЛОПЧИКІВ І ДІВЧАТОК?

5. Задача.Уважно подивись на малюнок.

*Кого ти на ньому бачиш?
* Що діти кидають?
*Хто далі кинув м'ячик?
*А на скільки метрів  у хлопчика м'ячик  полетів далі?
* Спробуй скласти умову задачі




Я склала таку задачу:

Оленко і Сергійко вирішили позмагатися.Сергійко кинув м'ячик на відстань 15 м ,а  Оленка на 5 м  ближче (менше). На яку відстань кинула м'ячик  Оленка?

6. Обчисли усно вирази.
Я теж обчислила вирази і в мене вийшли такі результати:

12 17 9 15 20 15 16 18. 
А у тебе?

7* . Знайди на малюнку трикутник?


Трикутник знайти дуже легко.П'ятикутник теж.Вдкинь трикутник.А те що залишилося  - це чотирикутники.

 8. Задача

ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА



Робота в зошиті, с.45

1.Обчисли вирази.
2. Порівняй.
3. Задача. Складиі розв'яжи задачу за таблицею.
4.Задача. Не забудь розфарбувати стрічки за задачею.
5*. Побудуй.

Вказівка. Зазвичай у трикутника 3 сторони.У двох трикутників 6 сторін.Якщо одна сторона буде спільна, то вам знадобсться не 6 відрізків,а п'ять.

Ви гарно пацювали!




*************************************************************************************************************** Для допитливих!
Відео - тренжер з матеиатики ! Потренуюй свою увагу !













22 квітня


Тема: Запис двоцифрових чисел у нумераційнійтаблиці.Порівняння чисел.Креслення відрізків.

Підручник с. 113, завдання 1- 8. РозвЗошит с. 46

1.Користуючись таблицею, полічи десятками до 100, п'ятірками до - 30. Назви числа шостого, третього,восьмого десятка.
Спочатку уважно роздивись цю таблицю.


Під числом 10 20 30 40 50 ..... 100 ти бачиш червоні крапочки. Під числом 10 -  10 крапочок , а під числом 20 - 20 крапочок, а під числом 100 - крапочок ти бачиш дуже багато.Їх 100.
Отже. Всі числа від 1 до 10 - це числа першого десятка; від 11 до 20 - числа другого десятка; а числа від 91 до 100 - десятого десятка.

2. Перед тобою нумераційна таблиця.


*Прочитай числа, які в ній записані.
*Приготуй зошит в клітинку.Він буде нам потрібний на всіх заняттях з математики.
*Накресли таку саму таблицю.
*Відкрий підручник на с. 113, завдання 2.
*Запиши до накресленої таблиці числа.

Усно заповни нумераційні таблиці







3. Продовжуємо працювати за підручником.Як зміняться числа 68, 96, 45 якщо поміняти цифри місцями.Назви утворені числа.

 Скористаяся ще раз таблицею першої сотні.




Подивись уважно . знайди число 11  22  33 далі веди по діагоналі до числа 99. Це і будуть двоцифрові числа, що мають однакову кількість десятків і одиниць.
Первір себе!
Це числа 11 22 33 44 55 66 77 88 99.

4. Порівняти.



5.

Виконайте всі обчислення і поверніться до числа 9.

6.Розв'яжи задачу.Усно.

7.Склади задачі за малюнками.
Пригадйте,  з яких частин складається задача.




Уважно подивіться на малюнок до завдання 7.




1)Ми бачимо шафу, обручі і дужку об' єднання.
До обручів,що в шафі додали 6 обручів і ми отримали 10.

Наші міркування.
Отже всього було 10 обручів  - це сума;  відомий доданок - 6.
Як знайти невідомий доданок ( обручі, що знаходяться в шафі)?
Правильно, треба від суми 10 відняти відомий доданок 6 і в шафі знаходяться 4 обручі.

2) Над другою задачею міркуєте так само.

8.Спробуй накреслити відрізок такої самої довжини.

А зараз настав час для рухливого відпочинку!




ФІЗКУЛЬТХВИЛИНКА




Робота в зошиті, с.46.







1. Доповни ряд.

Не забудь розфарбувати.Я розфарбувала прапорці з числами.

41  42  43  Кольори обирай сам.

2. Обчисли. Я обчислила і в мене вийшло 10. А у тебе?

3. Розв'яжи задачу.

4.розв'яжи задачу.

5* Зроби малюнки однаковими.

Всі 3 малюнки мають однакову будову. Тільки розміщені на площині  по- різному.
Відповідь:


Так повинні розфарбовані бути всі малюнки.

Перевір себе!

- Чи вмієш ти записувати числа в нумераційній таблиці?
- Зможеш порівняти числа в межах 100?
- Складеш задачі за коротким записом?
Без допомоги дорослих зможеш накркслити відрізки?








23 квітня

Тема : Складання  задач за малюнкам і запитаннями, за короткими записами. креслення відрізків.

Підручник с.114 , завдання 1-8. Зошит с. 47


1.Назви всі двоцифрові числа , у яких 8 од., 6 од.

Скористаємося таблицею сотні.





Пригадаємо, що одиниці знаходяться на ПЕРШОМУ МІСЦІ СПРАВА, а ДЕСЯТКИ НА ДРУГОМУ МІСЦІ СПРАВА.
Знайди число 6. Всі двоцифрові числа в цьому ряду  мають 6 од.:
16 26 36 46 56 66 76 86 96 .
Так само з числами , у яких 8 од.

2. Знову в нагоді наша таблиця.
знайди в таблиці число 39  і називай по - порядку числа.Побачиш пропущене - вставляй.

3. Працюємо за підручником.




Склади задачі за малюнкам.Усно.

Зверни увагу на кількість хлопчиків і дівчаток на першому малюнку .Порівняй.
Надругому малюнку 1 посміхається, 2- є - ні.

4. Розв'жи задачу.Усно.

5.Скласти усно ОДНУ задачу про книжки зі словом ПРОДАЛИ за коротким записом.
6.



Виконуємо за бажанням.Усно.

7.Виміряй відрізки.

8. Знайди відмінності. Виконуєте за бажанням.




















РУХАНКА


Робота в зошиті, с. 47
Потренуйся!




1. Запиши цифрами числа.

2.Обчисли вирази.

3.Перетворення  ( 1 й стовпчик)


Міркуємо так:
4м 3 дм = 43 дм тому, що в 1 м  -  10 дм , а 4м - це 4 рази по 10 дм.Отже, 40 дм + 3 дм = 43 дм
Пам'ятаємо! Після скорочень мір довжини крапка не ставиться.

4. Задача.( За бажанням)

5. Розв'яжи задачу.
Розфарбуй олівці за задачею.

Завдання для допитливих ( За бажанням)

6*.Полічи трикутники. У мене вийшло 9.

7*.Намалюй три фігури у спільній частині кругів.

( Синій трикутник , квадрат, ромб,бо мають   кути і синє коло перетинається з рожевим )

Перевір себе!

- Чи зможеш сам за малюнком скласти задачу?
- Самостійно накреслиш відрізок?
- Зможеш сам обчислити вирази?





Бажаю успіхів! Будьте здорові!










Комментариев нет:

Отправить комментарий

 Дорогі мої діти! Шановні батьки!  Вітаю вас зі СВЯТОМ ! ВЕРЕСНЯ День завжди особливо урочистий і хвилюючий, адже саме з нього починається н...